Τρίτη, 23 Ιουνίου 2015

Οι διατελέσαντες Πρόεδροι της Κοινότητας Πολυδρόσου από το 1924 έως το 1998




20/3/1924 - 31/12/1924                Αθανάσιος Γ. Αδαμόπουλος
28/4/1925 - 25/11/1925                Γεώργιος Π. Δρίβας
6/12/1925 - 2/4/1927                    Αργύριος Ε. Καρούζος
2/4/1927 - 28/9/1927                    Αθανάσιος Κ. Λιάρτης 
16/11/1927 - 26/8/1928                 Γεώργιος Ι. Τσαρμακλής
24/11/1928 - 22/3/1934                Αργύριος Ε. Καρούζος
2/4/1934 - 24/6/1936                   Γεώργιος Ι. Τσαρμακλής
1936-1943                                        Πάνος Θ. Δρίβας
22/8/1943 -12/12/1943                Ευθύμος Α. Καρούζος
11/2/1944 - 7/8/1944                    Λουκάς Ν. Μανέτας
22/8/1944 - 20/12/1944              Χρήστος  Μ. Παπαθανασίου
25/12/1944 - 21/5/1945               Λουκάς Ι.Στύλιας
7/8/1945 - 30/12/1945                Παναγιώτης  Γ. Καραχρήστος
2/2/1946 - 2/8/1946                    Χρήστος  Μ. Παπαθανασίου
26/8/1946 - χωρίς στοιχεία        Δημήτριος Κ. Σταματίου
18/9/1949 - 1/5/1951                   Χρήστος Μ. Παπαθανασίου
19/5/1951- 31/5/1959                  Ευθύμιος Α. Καρούζος
21/6/1959 - 31/12/1961              Ταξιάρχης Μίγγος 
1/1/1962 - 2/8/1964                   Λουκάς Γ. Μαστροκώστας
23/8/1964 - 11/8/1967               Ευθύμιος Α. Καρούζος
10/9/1967 - 31/12/1967             Ευάγγελος Ι. Λαγός
15/1/1968 - 24/7/1972               Παναγιώτης Χ. Πάντος
4/8/1972 - 28/8/1972                Χαράλαμπος Ε. Τσαρμακλής
15/9/1972 - 6/9/1974                 Ιωάννης Α. Βαλάσκας
19/10/1974 - 26/4/1975             Δημήτριος Σούλιος
8/6/1975 - 31/12/78                   Ευθύμιος Α. Καρούζος
1/1/1979 - 31/12/1994               Νικόλαος Α. Παπαστάμος
1/1/1995 - 31/12/1998               Δημήτριος Τζιβάρας

Από το αρχείο του Μιλτιάδη Χ. Παπαθανασίου


Οι επόμενες εκλογές έγιναν με τους Καποδιστριακούς πλέον Δήμους με την Κοινότητα Πολυδρόσου να εντάσσεται στο Δήμο Παρνασσού διατηρώντας την έδρα του Δήμου, με Δήμαρχο τον Δημήτριο Τζιβάρα(1/1/1999 - 31/12/2002) και Γεώργιο Κ. Γεωργούση (1/1/2003 - 31/12/2010)


Ανάργυρος Ε. Καρούζος

Ευθύμιος Αρ. Καρούζος

Χρήστος Μ. Παπαθανασίου

Λουκάς Ν. Μανέτας

Ταξιάρχης Μίγγος

Λουκάς Γ. Μαστροκώστας


Ευάγγελος Ι. Λαγός

Παναγιώτης Χ. Πάντος

Ιωάννης Α. Βαλάσκας


Νικόλαος Α. Παπαστάμος

Δημήτριος Τζιβάρας

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου